Říjen 2010

Po delší době se hlásím:)

28. října 2010 v 13:13 | Mrs.Eddie |  Já.
Ahooj kočky:)
Dlouho jsem tu nebyla. Neměla jsem čas, ve škole jsme psali pořád nějaké testy a nebo jsem lítaka po doktorech. Prostě hrůza.
Včera jsem byla v Praze a říkám vám, že mě to zase nakoplo, abych se vám ozvala a začala se tady všemu zase věnovat. Byla jsem tak s taťkou, nechtělo se mi jet samotné, i když jindy bych uvítala jít nakupovat sama. Šli jsme kolem obchodu s fakt krásnejma šatama, fakt nepopsatelně nádhernýma šatama. Všchny krásně barevný, leský, krátký, dlouhý, zdobený, jednoduchý..dokonalost. Tata mi řekl, ať se jdeme podívat. A já, že ne..Že šaty do tanečních mám. On mi řekl, to je na štíhlou postavu, ale tak podívat jsme se mohli..no já už jsem mezi tím měla namířeno na náměstí..neměla jsem náladu se ne to dívat..Strašně bych si chtěla nějaký koupit, i ceny měli velice příznivé, od 1000 do 5000kc asi..ale to je jedno. Každopádně, měla jsem zkaženou náladu na celej zbytek dne.
No potom jsme jeli do Palladia tak tady jsem si něco koupila aby se neřeklo, ale fakt se mi ani nakupovat pak už nechtělo...
Dneska jsem měla mít sraz s kamarádkou v Přerově, ale to bych musela vstávat v 7 ráno a když jsem přijela o půlnoci, tak jsem byla ještě nějak mimo a vzbudila jsem se až teď kolem 1 odpoledne.
Dnes vůbec nevím, co dělat:( Nudím se a není mi dobře...
Jakpak se máte vy?:-*
Chyběly jste miu, a neříkám to jen tak na oko...

Hej buřte-povídka

23. října 2010 v 13:12 | Mrs.Eddie |  Ana&Mia
A už si zase ukazovali! Šla po ulici a cítila na sobě výsměvné pohledy kolemjdoucích lidí. Děti byli upřímnější ,,mami ta holka je tlusťoška!" a od puberťáků to bolelo snad ještě víc ,,hej kam se kutálíš špekoune?!". Když to zavolá šestnáctiletý, modrooký a pohledný kluk v partě stejně hezkých kamarádů, nedivte se, že je jí pak víc než na nic. ,,Jak bylo ve škole, Ashley?!" Přivítá ji stejně baculatá matka s kopcem hranolků a masa. Obídek! ,,Jdu nahoru!" Zahuhlá a nahoře v pokoji spustí slaný potok slz. Tak jako každý den. Zase na ní byli ošklivý. A nikdy to lepší nebude. Podívá se do zrcadla. Dřív.. dřív měla břicho mnohem menší, zadek skoro žádný a stehna jako dneska jedno! Dřív.. to bylo všechno jinak! Přesto si neodepře svojí denní dávku čokolády. Vytáhne ze šuplíku tabulku, dneska jenom jednu kostičku! Řekne si a po chvilce zmuchlá prázdný obal, aby s poraženým výrazem ve tváři posoudila, že to zase nezvládla. Takhle to dál přece nejde ne?! Ale jo, jde! V kuchyni spořádá oběd a je jí zase dobře. Zapomene na to, co bylo na ulici. Zvykla si?!
,,Koupíme na večer buřty?!" Zaslechne další den, když se vrací ze školy domů, nějakého kluka z dvojice, co jde před ní. ,,Nemusíš kupovat, jeden masitej je přímo za tebou!!" Zasměje se jeho kámoš a oba se na ni otočí. Kámoš se strašně směje, ale ten druhej kluk má ve tváři jiný výraz. Připadalo jí, jako by říkal ,,není špatná, ale toho sádla na sobě má fakt nadbytek!!" A to jí nakoplo. Nechce už být dál objektem výsměšných keců a pohledů. Něco udělá. Ale co?
Přijde naštvaná domů, máma ji vítá s talířem svíčkový, bohatě posázeným knedlíky. ,,Mami, prosimtě uber! Nejsem slon!" Seřve jí hned ve dveřích a v zápalu boje běží nahoru do svého pokoje, otevře šuplík, vyndá čtyři tabulky čokolády a odnese je před dům do popelnice. ,,Tak!" Oddychne si. Teď začíná nový život!
V obchodě na ní koukají poněkud překvapeně, každý den si tam kupovala tuny sladkostí a bagety, sladké nápoje.. dneska to je pytel corfleksů, pár nízkotučných jogurtů a kilo jablek. Několikrát za týden se rozbrečí, několikrát neodolá a dá si přece jen nějakou sladkost. Doma jich je stále zásoba, maminka si dcerušku do teď vykrmovala jako prasátko, nehodlá přestat jen proto, že Ashley zrovna chce!
,,Hele, buřtík!" Ale ne! Po nějaké době je potká zase. Ty dvě kila na ní nejsou vůbec znát! Přesto, že se snaží, není to moc slavný. ,,Drž hubu vole!" Okřikne ho ten druhej, ale Ashley nevěnuje jediný pohled a oba zmizí v dáli. Super!
Přijde domů, zacvičí si v pokojíčku, dá si něco k jídlu a už zase běží do fitka. A takhle to dělá každý den. Do toho příšerné deprese, pocity beznaděje, strašné krize. Podléhá těm stavům, které hubnutí obnáší. Přesto má silnou vůli. Jednoho dne ale už prostě nevydží.. ,,Ashley neštvi mě a sněz ten oběd! Zhubla jsi sedm kilo! Neblbni zase!" Zlobí se na ni matka, když jí podává těstoviny. Ano, přizpůsobila se. Po nějakém tom týdnu zašla za kamarádkou, se kterou to rozebrali. Podřídila se Ashley a začala vařit zdravěji, měnší porce. Přesto všechno se Ashley odmítla stravovat. Tvrdila, že už jedla něco venku a podobně. Teď už jí přestali lidé na ulici říkat kuličko, špekoune ba i buřtíku. Zapadla mezi normální holky, ale jí se to zdálo pořád málo.
,,Ashley já se s tebou pořád hádat nebudu! Dokavaď to nesníš, nehneš se od stolu!" Řve matka na dceru, stále častěji se spolu hádají. Ve škole taky žádný med. Holky ji nejprve chválili, ale teď se asi všichni zbláznili! Závidí?! JDe si za svým snem! Chce být hubená! Ještě pět kilo!
Kouká z okna, na kterém mráz kreslí mapky. Za oknem, tam někde v davu je kluk. Ten kluk má krásné hnědé, pronikavé oči. Jeho kamarád jí kdysi říkal buřtíku. POtom je ale potkávala stále v menších intervalech, jeho kamarád na ní mrkal.. i on si jí všiml, usmíval se na ni. Měsíc ho neviděla a když ho potkala naposledy, nevěřila svým vlastním uším ,,ty vole, teď už to neni buřtík, teď je to anorektička!" prohlásil jeho kamarád a tenkrát potřetí uslyšela jeho hlas ,,jo, přehání to!" řekl, změřil si ji pohledem, otočil se a šel dál. Anorektička?! Tenkrát poprvé slyšela to slovo. Možná ji i vystihovalo, když si po obědě šla strčit prsty do krku. Dělala to ze zvyku, stále častěji. Ještě tři kila, ještě dvě a další dvě.. Ten kluk tam někde chodí a usmívá se na normální holky. Možná i ty baculatější? Ale o Ashley nestojí. Proč?!! Kdo by chtěl holku, která málem umřela?! Kterou čeká několika měsíční léčení těla i psychiky? Která už nikdy nebude taková, jako dřív? Spokojená, bezstarostná, ale občas i zoufalá. Venku je krásná zima, ale v pokoji ne. Tady je teplo. Na třech postelích leží uplakané, na kost vychrtlé dívky s kruhy pod očima. Prostě to nezvládli!!
,,Chci tě zase potkat!! Chci tě zase vidět a slyšet! Prosím, bože, ať ho ještě někdy potkám, ať si mě všimne!" Zašeptá do tmy a po chvilce dodá ,,ať už jsem zase zdravá!"
Převalí se na druhý bok a pomyslí si ,,co asi dělá ta holka, která byla nejdřív tlustá, potom tak nádherná a usměvavá a nakonec se z ní stala zamindrákovaná anorektička?! Přežila tu nemoc? Zvládla svůj boj o život, který si málem sama vzala?!" Chtěl by ji někdy potkat!!

Zdroj: neznámý...

Triky celebrit

23. října 2010 v 12:19 | Mrs.Eddie |  O hubnutí.
1. Chřest - Celebrity ho jedí tuny. Je to přírodní močopudič a působí proti nadýmání. Herec Owen Wilson nikdy nevynechá svůj oblíbený chřest s petrželkou.

2. Čistěte si zuby - Po jídle všechny hvězdičky utíkají do koupelny. Ne vyzvrátit, co snědly, ale vyčistit si zuby. Bylo prokázáno, že to snižuje váhu až o patnáct procent. Když si vyčistíte zuby, mozek dostane signál, že jste sytí. Matthew McConaughey nosí s sebou kartáček do restaurací.

3. Sušenky (celozrnné, bez náplně) - Sušenkovou dietu doporučují zpěvačka Kelly Clarkson nebo herečka Jennifer Hudson. Platí o ní: "Jez sušenky a přeskočíš jídlo."

Jezte čtyři sušenky v době mezi snídaní a obědem a dejte si jen lehkou večeři (600-900 kalorií). Funguje na principu omezení kalorií.

4. Pampeliškový čaj - Je močopudný a výborně pomáhá proti zácpě. Nedají na něho dopustit Gwyneth Paltrow nebo Madonna.

5. Koupání v soli - Sulfát magnesia vytahuje z těla tekutiny. Této metody využívá mnoho celebrit, například Heidi Klum. Někteří herci to praktikují hlavně před natáčením.

6. Grapefruit - Grapefruitové oleje vylučují aroma, které působí na enzymy v játrech, které napomáhají trávení. Studie dokázaly, že zvířata vystavená grapefruitové vůni na 15 minut denně měla nižší chuť k jídlu a zhubla. Grapefruitovou vůni si oblíbily Jennifer Lopez a Carmen Electra.

7. Turistika - Extrémně štíhlé celebrity, jako Kate Bosworth, Cat Deeley a Renee Zellweger jsou blázny do pěší turistiky. Hlavně díky ní si udržují postavu.

8. Mražené ovocné šťávy - Moderátorka Oprah Winfrey je jí, kdykoli dostane hlad. Dlouho vydrží a navíc uspokojují její chuť na sladké.

9. Jávská káva - Všimněte si, že hodně celebrit na fotografiích v ruce drží obrovský kelímek kafe. Je to proto, že kafe dělá rozdíl mezi tloušťkou a štíhlostí.

Pokud mají chuť na sladkou kávu, používají malé množství normálního cukru, nikdy umělá sladidla, která mohou přispívat k obezitě. Pro krémovou kávu používají neslazené mandlové nebo sojové mléko, které má méně kalorií.

10. Pletení - Julia Roberts a Uma Thurman pletou, aby se zaměstnaly a odvedly pozornost od hladu. Také jim to pomáhá od stresu a zlepšuje koncentraci.

11. Lékořice - Pokud dostanete hlad cucejte lékořici, jejíž silná osvěžující chuť pomůže zahnat hlad. Navíc její výrazná chuť znecitliví chuťové buňky.

12. Vegetariánství - Alicia Silverstone říká, že vegetariánství je nejednodušší cesta k udržení štíhlé postavy. "Zhubla jsem tak jednoduše." Nemusíte držet dietu a navíc rostlinná strava je velmi zdravá.

13. Skořice - Podle čínské medicíny je skořice jednou z bylin, které pomáhají krevnímu oběhu a trávení. Dále existují důkazy, že snižuje cholesterol a krevní cukr. Proto si ji celebrity často přidávají do čaje či kávy.

14. Den pro vás - Abyste nebyla zbytečně deprimovaná z dodržování nejrůznějších pravidel, dejte si jeden den v týdnu pohov a jezte, co máte ráda (ovšem nepřejídejte se!). Například Michelle Pfeiffer si při této příležitosti dopřává mexická jídla nebo koblihy.

15. Tajná kamera - Říkají, že kamera přidává pět kilo. Nyní již existuje kamera, která kila naopak ubírá.
Pro ana dieta

23. října 2010 v 12:17 | Mrs.Eddie |  Ana&Mia
Ana Boot Camp
day1: 500 calories(or less)                                                              
day2: 500 calories(or less)
3:300 calories
4:400 calories
5: 100 calories
6: 200 calories
7: 300 calories
8: 400 calories
9: 500 calories
10: fast
11: 150 calories
12: 200 calories
13: 400 calories
14: 350 calories
15: 250 calories
16: 200 calories
17: fast
18: 200 calories
19: 100 calories
20: fast
21: 300 calories
22: 250 calories
23: 200 calories
24: 150 calories
25: 100 calories
26: 50 calories
27: 100 calories
28: 200 calories
29: 200 calories
30: 300 calories
31: 800
32: fast
33: 250 calories
34: 350 calories
35: 450 calories
36: fast
37: 500 calories
38: 450 calories
39: 400 calories
40: 350 calories
41: 300 calories
42: 250 calories
43: 200 calories
44: 200 calories
45: 250 calories
46: 200 calories
47: 300 calories
48: 200 calories
49: 150 calories
50: fast

Tohle vypadá zajímavě..to určitě vyzkouším:)

Achjooo čas!

17. října 2010 v 20:20 | Mrs.Eddie |  Já.
Ahooj,
no zlata tak jsem nepsala pře víkend..ani jsem se nějak extra nesnažila...
No mám  toho jak nasranýho tento týden, takže asi psat nebudu ale nejpozději v pátek nebo už ve čtvrtek začnu přidávat články:)
Držte se a hubněte!
Paa
7DC47D7C-0D5A-B3B4-F2A8-D05981E326A8
1.03.01

Zase všechno posrala...

15. října 2010 v 15:26 | Mrs.Eddie |  Já.
Ahoj,
tak zase všechno na hovno.. Včera to ještě ušlo..ale dneska jsem dostala žravku..no nedostala, ale neměli jsme nic doma, jenom Siestu..a byla jsem na očkování a prý, že mám byt najezená, tak  jsem si ji vzala..no a já když si vezmu ráno něco co stojí zahovno a nebo něco sladkých tak pak žeru celej den...
No zachvílli valím do tanečních, to zase bude něco!:( Budu se muset učit přes víkend:( tak nevím jak moc budu psát, ale budu se snažit. I v jídle se budu snažit:)

7DC47D7C-0D5A-B3B4-F2A8-D05981E326A8
1.03.01

Nejlepší jídla pro krásnou pleť

14. října 2010 v 20:44 | Mrs.Eddie |  Krása.

Nejlepší jídla pro krásnou pleť

Pokud nemáte štěstí na dokonalou pleť, můžete jí výrazně pomoci svým jídelníčkem. Čtěte, jaká jídla prokáží vaší pleti tu nejlepší službu.

1. Avokádo


Není možné bavit se o jídlech, která prospívají pleti, a nezmínit se o avokádu. Toto krémové zelené ovoce překypuje esenciálními oleji a komplexem vitamínů B, které poskytují pokožce výživu zvenčí i zvnitřku. Niacin (vitamín B3) je pro zdravou kůži extrémně důležitý a velké množství se ho nachází právě v avokádu. Jedno avokádo pokryje třetinu doporučované denní spotřeby niacinu, uvádí magazín Life Script.

2. Mango


Mango dodá vaší pleti víc než osmdesát procent denní spotřeby vitamínu A, a proto je pro ni skutečným požehnáním. Vitamín A dokáže obnovovat a "opravovat" kožní buňky a jeho nedostatek se projeví jako suchá, šupinatá kůže. Navíc se jedná o antioxidant, který bojuje s volnými radikály poškozujícími kůži, které mohou být příčinou jejího předčasného stárnutí. Kromě toho toto ovoce obsahuje jen sedmdesát kalorií v jedné porci, takže kromě pleti bude užitečné i vaší postavě.

3. Mandle


Mandle jsou naprosto úžasnou potravinou, která prokáže vaší pokožce velkou službu. Jedna porce pokryje až padesát procent denní dávky vitamínu E. Oleje obsažené v mandlích zvlhčují suchou pokožku, antioxidanty pro změnu chrání kůži proti poškození a předčasnému stárnutí.

4. Cottage sýr


Mléčné výrobky nejsou dobré jen pro vaše kosti ale také pro vaší tvář. Cottage sýr má však kromě kalcia navíc ještě selen. V kombinaci s vitamínem E tvoří tento minerál nedostižné duo v boji proti volným radikálům.

5. Ústřice


Ať už mají afrodisiakální účinky nebo nikoli, do ústřic se vaše pleť stoprocentně zamiluje. Jsou bohatým zdrojem zinku a tak vám mohou pomoci v boji proti akné. Zinek totiž hraje důležitou roli v produkci mazu a jeho deficit může souviset právě s výskytem akné. Zinek vaši pleť navíc nejen vyčistí, ale pomůže také její elasticitě.

6. Pečené brambory


Nemluvíme samozřejmě o mastných připálených hranolcích, ale o skutečně pečených bramborech. Jedna pečená brambora dodá pleti tři čtvrtiny její denní dávky mědi. Zinek, vitamín C a další minerály obsažené v bramborech podporují elasticitu pleti. Naopak nedostatek mědi v jídelníčku může negativně ovlivnit regenerační schopnosti kůže a hojení ran.

7. Houby


Houby obsahují riboflavin a další vitamíny B, které jsou důležité pro pleť. Riboflavin (vitamín B2) pomáhá obnově pokožky a navíc má kladný vliv i na kůži postiženou akné.
Autor: - Tereza Málková -

Bělení zubů..

14. října 2010 v 12:14 | Mrs.Eddie |  Já.
Ahooj,
tak jsem dnes byla na tom vybělení zubů..vypadá to dobře:) Ale mám citlivý zuby, tak mě teď uplně nelidsky bolí:( Vidím to tak, že dnes už moc jídla nebude..a asi ani pití pač nemůžu ani pit jak to škube všechno:( ale tak tím se nic nezkazí;) A mimochodem ráno jsem se vážila a mám 71,4kg!!! A doufám, že těch rovných 71 nebo míň do té neděle budu mít:)
Ach..bolí mě ty zuby..jdu si vzít panadol a chvíli si lehnout, pak do Brna asi jazdu na nehty a večer trénink...:)
Jak se máte?:)

EDIT: asi nikam nejedu..strašně to bolii:(:(:-/

Znechucená...

13. října 2010 v 18:46 | Mrs.Eddie |  Já.
Tak přeju pškný večer...
Dnešek byl fajný, jen jsem ráno zaspala..Jídlo ušlo, cvičení taky..ALE musela jsem si jít zkoušet a shánět šaty na prodlouženou..No tak jsem přišla do půjčovny, kde neměli ani kabinky..a byla tam jedna holčina, která tak sháněla šaty(krásná, vysoká, neskutečně hubeňoučká...) a já tam vedle ní jak ta největší zrůda... Sice jsem si tak zamluvila korzet a dlouhou sukni, ale bylo to drama..cítila jsem se fakt hnusně a ve všem vypadám jak bečka sádla..a ta paní, co mi vybírala věci..furt říkala:,,Holkám s výraznýmy ženskými tvary..." Chtělo se mi zvracet a to doslova:-!:'( Byla sice hrozně milá a určitě to nemyslela zle, ale kdybyste věděly jak mi bylo...:(
No hlavně, že už to mám z krku...
Bože můj.
Jak jste se měly dnes vy?.)

13.10.

13. října 2010 v 15:01 | Mrs.Eddie |  Jídelníček.
Jído:
Snídaně: jogurt Activia, rohlík (140kcal)
Oběd: banán,jablko(215kcal)
Večeře: rohlík, sýr(185kcal)

Celkem: 540kcal

Pití: 1l vody
       0,5 čaj DietaFit

Pohyb:
-rotoped:-200kcal (Edit. cvičila jsem:)

Prášky: HA, 2x lipoxal, Betabronz, Lactulosa(sirup)

Hmm..tak pod 400kcal to nebylo no:'( ale tak budu se snažit...

12.10.

12. října 2010 v 15:54 | Mrs.Eddie |  Jídelníček.
Jído:
Snídaně: jablko, jogurt Activia, rohlík (300kcal)
Oběd: zelí,trošku vepř.masa, knedlík(500kcal)
Večeře: nic:)

Celkem: 800kcal

Pití: 1l vody
       0,5 čaj DietaFit

Pohyb:
-tanec 1,5h

Prášky: HA, 2x lipoxal, Viaderm, Lactulosa(sirup)

Sere mě ten oběd, ale mám trénink a motala se mi hlava. Ale zítra to bude zase max.400kcal!:)

Spokojená

11. října 2010 v 19:31 | Mrs.Eddie |  Já.
Ahooj princezny,
dnešek byl v celku pohodový den. Ve škole suply, díky zkoušení státních maturit, takže pohoda. Málo jsem jedla, dost cvičila. Měla jsem dnes poprvé ten Lipoxal a musím říct, že se cítím fakt báječně:) I když asi budu jíst trošku víc, protože beru dost různých doplňků stravy a není to příjemný jíst ty prášky téměř ,,nalačno"...ale jsem spokojená:)
Zítra píšu test z francouzštiny, tak jsem dnes byla na doučování. Jsem zvědavá no.
Taky mám zítra trénink a před ním asi zajdu do solárka, těším se už..dlouho jsem nebyla.
Co vy jak se vám dneska daří?:)

11.10.

11. října 2010 v 15:23 | Mrs.Eddie |  Jídelníček.
Jído:
Snídaně: jogurt Activia, rohlík (200kcal)
Svačina: jablko(65kcal)
Oběd: zeleninová polévka(110kcal)
Večeře: nic:)

Celkem: 375kcal

Pití: 1l vody
       0,5 Nestea(140kcal)

Pohyb:
-rotoped: -400kcal

Prášky: HA, 2x lipoxal, Viaderm, Lactulosa(sirup)

Dneska celkem spokojená, ještě asi dopíšu cvičení-cvičit budu až na večer zase. Budu si sem psát, i co jsem měla za prášky, protože v tom ztrácím přehled.

10.10.

10. října 2010 v 18:48 | Mrs.Eddie |  Jídelníček.
Jído:
Snídaně: jablko (80kcal)
Oběd: kuře, brambory,kapusta(400kcal)
Večeře: 2 jablka,banán, 2kiwi, hrozny(350kcal)

Celkem: 830kcal

Pití: 1l vody

Pohyb:
-rotoped: -300kcal(zatím)

I my to dokážem...

10. října 2010 v 18:21 | Mrs.Eddie |  Inspirace.


Zdroj: www.sweetskinny-girl.blog.cz

Fotky 73kg

10. října 2010 v 18:11 | Mrs.Eddie |  Já.
Ehm..tak tady jsou ty fotky..není tam xicht a je to nechutný, opravdu! Btw. mám na sobě tepláky, co mi dřím uplně plandaly a teď jsem se do nich asi 5 minut nemohla narvat...

hnus
hnus2

Ty nejkrásnější

10. října 2010 v 12:55 | Mrs.Eddie |  Inspirace.

73,0kg...

10. října 2010 v 12:13 | Mrs.Eddie |  Já.
Ahooj kočky:)
Tak dnes jsem se vážila a mám 73,0kg!:D Vím, že od minula je to jen 300gramů:D ale mám momentálně menstruaci a nesnažila jsem se ten týden:( Tak jsem si připravila nějakej motivační plán, abych se snažila-makala a málo jedla...
Budu se vážit každý den asi,ae váhu budu dopisovat každou neděli.
Včera jsem by s kamarádkou v Brně tak jsme probrali co se dalo(kluky, hubnutí..) a chodili asi 2 hodiny po městě a po Vaňkovce..:) Takže spokojenost.
Dnes jsem jedla zatím ok, jídelníček dodám večer. Naši dnes jedou na rodinnou oslavu, ídkybohu, že já na ni nemusím-ne kvůli jídlu(u cizích nikdy nejím pochutiny a tak), ale kvůli té nudě..aaaaa!:D
Od zítra začnu brát ten Lipoxal, tak doufám, že to pomůže. V úterý a čtvrtek porád trenály, v pátek ty taneční..a ostatní dny se budu snažit aspoň minimálně cvičit, ale moc toho nebude, protože se budu muset občas asi aji učit.

*Dnes jak naši odjedou na tu ostavu, tak se vyfotím a dám sem fotky postavy-předem upozorňuji, že je to nechutné...takže jen pro silnější povahy.
No to je zatím vše, teď po obědě si jdu dát do těla na rotoped.
Jak se daří dnes vám?:)

Proč jíst bílkoviny

10. října 2010 v 11:25 | Mrs.Eddie |  O hubnutí.

Bílkoviny uvolní tukové zásoby

Ilustrační foto
Bílkoviny pomáhají uvolňovat nadměrné tukové zásoby v buňce, vyvolávají pocit nasycení a pomáhají při redukci nadváhy. Bez bílkovin prostě nezhubnete. Při malém množství bílkovin tělo zpomaluje uvolňování tuků z buněk.

Proč bílkoviny

Bílkoviny se zúčastňují tvorby svalů, enzymů, hormonů a imunních látek. Tvorba vlastních bílkovin je závislá na jejich příjmu z potravin - denně byste měli přijmou 0,8-1 g bílkovin na 1 kg vaší váhy.

Bílkoviny a váha?

Bílkoviny pomáhají uvolňovat nadměrné tukové zásoby v buňce, vyvolávají pocit nasycení a pomáhají při redukci nadváhy. Bez bílkovin prostě nezhubnete. Při malém množství bílkovin tělo zpomaluje uvolňování tuků z buněk. Vašemu tělu tak schází stavební látky a reaguje tzv. šetřícím režimem metabolismu.

Proč právě bílkoviny

Držíte-li dietu, vybírejte potraviny pečlivě! Hodně tvrdých sýrů totiž vedle vysokého množství bílkovin obsahuje i spoustu tuků. Volte raději sýry s nízkým obsahem tuků (najdete i dvacetiprocentní varianty).
Výborným zdrojem bílkovin jsou jogurty (volte raději polotučné či light než smetanové). Ale ani s konzumací pouze light výrobků to nepřehánějte - tuk je nutný kvůli vstřebávání vitaminu D.

Bílkoviny - nejzdravější jsou živočišné

Podle odborníků je jednoznačně nejzdravější živočišnou bílkovinou krůtí maso. Krůtí maso kromě nejlibovějšího zdroje bílkovin obsahuje niacin, železo, selen, zinek a vitaminy B6 a B12.
Krůtí maso je vhodné pro osoby trpící nadváhou i jako prevence kardiovaskulárních onemocnění, je doporučováno lékaři při dietách.

Bílkoviny a jejich funkce

Pokud se chcete natrvalo zbavit přebytečných tuků, musíte dostat tuk pomocí bílkovin do krve a tam ho přeměnit v energii. Pokud tedy chcete zeštíhlet, dodávejte tělu kromě dostatku pohybu také dostatek bílkovin - zajistěte, aby se bílkoviny v těle lépe zpracovávaly.

Bílkoviny - sója

Sója je jediná rostlina, která obsahuje dostatek plnohodnotných bílkovin, které jsou obvykle obsaženy jen v mase. Obsahuje více bílkovin než mléčné výrobky. Sója je zdrojem velmi kvalitních rostlinných bílkovin, které jsou biologicky hodnotnější než bílkoviny luštěnin a obilovin.

Bílkoviny - co jíst

V podobě mléka, sýrů, sójových bobů, mouky či sójového masa můžete účinně dodat tělu bílkoviny, zároveň snížit hladinu cholesterolu a zajistit tělu optimální příděl kalcia a magnézia. Pokud chcete dopřát tělu to nejlepší, přidejte do svého jídelníčku jídla
jako sójový sýr tofu, koření miso (slaná hnědá pasta pro dochucení omáček, polévek a jiných jídel) nebo fermentované sójové boby.

Bílkoviny - nakupujeme

Veškeré tyto potraviny seženete v prodejnách se zdravou výživou
, v omezeném množství také v běžných obchodech. Ze sóji se dnes vyrábí velká spousta pokrmů. Česká kuchyně
se však od tohoto způsobu stravování tak diametrálně liší, takže lidé na sóju často zapomínají, k sójovému masu nemají důvěru. Přitom se jedná o velmi zdravý zdroj bílkovin.

Bílkoviny - výhody při hubnutí

Velkou výhodou je, že sója je mnohem lépe stravitelná než maso, proto se hodí pro lidi s nepravidelnými stravovacími návyky a pro starší lidi. Při hubnutí je dobré jíst potraviny s vyšším obsahem bílkovin a zároveň nižším obsahem tuku. Tyto potraviny způsobují při snižování váhy pocit sytosti, zajistí, že hladina krevního cukru nebude kolísat, a tak se hubnutí stane doslova příjemným. Má to ještě jednu nezanedbatelnou výhodu: při hubnutí neztrácíte svalovou hmotu, takže výdej energie zůstává na vyšší úrovni i v takzvaném klidovém stavu.

Potraviny bohaté na bílkoviny a zárověň s nižším obsahem tuku

  • tvaroh
  • cottage cheese
  • jogurt
  • tofu
  • tvarůžky
  • kuřecí prsa
  • krůtí prsa
  • tuňák
  • hovězí libové
Nebuďte konzervativní, pusťte se do sóji a ostatních zdravých bílkovin. Nepodléhejte kamenné české kuchyni a kouzlete s netradičními potravinami!
Pokud nevěříte sóji, svěřte se do rukou lázeňským minerálním kúrám.

Mléčná dieta

10. října 2010 v 11:23 | Mrs.Eddie |  O hubnutí.

Mléčná dieta


POTŘEBNÉ PŘÍSADY

skoro nic

POSTUP PŘÍPRAVY

Tato dieta je odzkoušená. Cyklus trvá 13 dní a zhubne se 8-9 kg. Musí se dodržovat doba jídla a jeho složení
1.den
7hod. 1/4l mléka
10hod. 1/4lmléka
13hod. 1/4l mléka
16hod. 1/4l mléka
19hod. 1/4l mléka

2.den
7hod. 1 lakrumáček nebo termix
10hod. 15dkg tvarohu
13hod. 15dkg hovězího masa uvařeného
16hod. 15dkg zeleniny
19hod 2 vejce+2dcl čaje

3.den
7hod. 10dkg ovoce
10hod. 10dkg zeleniny
13hod. 10dkg salámu libového
16hod. 1/4 mléka
19hod. 15dkg libového masa vařené kuřecí

4.den
7hod. 1lakrumáček
10hod. 1/4l mléka
13hod. 10dkg zeleniny
16hod. 10dkg zeleniny
19hod. 10dkg salámu libového + 1/4lčaje

5.den
7hod. 2vejce+ 10dkg zeleniny
10hod. 10dkg zeleniny
13hod. 15dkg tvarohu
16hod. 10dkg ovoce
19hod. 10dkg zeleniny+ 1/4 kys. mléka

6.den
7hod. 10dkg šunky
10hod. 10dkg ovoce
13hod. 10dkg tvarohu
16hod. 10dkg libového masa
19hod. 1/4l kys. mléka

7.den
7hod. 2 vejce
10hod. 10dkg ovoce
13hod. 25dkg tvarohu
16hod. 10dkg libového masa
19hod. 1/4l mléka

8. den
7hod. 20dkg ovoce
10hod. 20dkg zeleniny
13hod. 20dkg ovoce
16hod. 20dkg zeleniny
19hod. 20dkg ovoce

Denně vypít 2 litry vody. 9-tý den se vše opakuje od začátku. 14-tý den jíme vše. V těle se změní metabolismus a další dva roky se při střídmější stravě nepřibírá.