Bílí čaj

2. října 2010 v 12:01 |  Líbí se mi.

Bílý čaj

Je znám v Číně po dlouhou dobu. Zde v Evropě si rychle buduje jméno a dostává se do povědomí díky své lahodné chuti a účinkům. Do nedávna byl lidem nedostupný a užívali jej jen čínští císaři, kteří jím na důkaz své moci a bohatství hostili své důložité návštěvy. Bílý čaj Pai Mu Tan (Bílá pivoňka) má zlatavý nálev a nasládlou chuť, kterou získáva díky své zcela ojedinělé kombinaci pěstování, sběru a sušení. Čajovníky jsou stíněny, aby se omezila tvorba chlorofilu (proto má světlejší barvu) a sbírají se jen nerozvinuté lístky brzy z jara před monzumy. Lístky se nechají vysušit na slunci a nijak se dále neupravují. Díky čemuž takto můžeme ochutnat čaj ve své nejryzejší podobě. Podle tradiční čínské medicíny má bílý čaj velmi příznivé zdravotní účinky na lidské zdraví. Stimuluje činost nervové soustavy, chladí játra - po náročné práci. Detoxikuje organizmus a v neposlední řádě napomáha hubnutí.

Nedávné klinické testy bílého čaje německých farmakologů prokázaly přirozenou přítomnost látek omezující růst a množení tukových buněk.
http://eshop.lekarnakuklik.cz/dnn/image?id=11949

O bílém čaji jsem se dozvěděla již před asi 4 lety, kdy jsem začala hubnout, mluvilo se o něm jako zabraňovač ukládání tuků. Šla jsem si ho teda koupit a pila asi 1l toho čaje za den. Nejen, že výborně chutná, ale také se po něm člověk cítí lépe. Nyní ho také piji v souvislosti s hubnutím a myslím, že na to něco bude:)
Mrs.Eddie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama