Pevná prsa

2. října 2010 v 12:14 |  Pohyb.
Prsa a ženy, to bude asi věčný problém. Ta s velkými je chce mít o kousek menší, ta s malými zase větší. Všechny ženy do jedné však touží po tom, aby měly prsa pevná, žádné »věšáky«.


Na velikosti nezáleží! Važme si toho, co nám příroda nadělila a věnujme se raději poetičtějším věcem. Ať už jsme dostaly do vínku poprsí jakýchkoli rozměrů, měly bychom alespoň dohlédnout na to, aby bylo pevné. Na rozdíl od velikosti, tohle můžeme ovlivnit. Třikrát týdně proveďte následující cviky a do měsíce a do dne budete mít ňadra jako dvě kuličky z počítadla! Pevná prsa oceníte nejen při nákupu plavek, ke kterému najde inspirici v naší fotogalerii.


Rovně se zdvihejte

Připravte si činky dvoukilovky (poslouží vám ale třeba i dvoulitrové plastové láhve s vodou). Lehněte si na podlahu, nohy pokrčte, chodidla na zemi. Ruce natáhněte za hlavu tak, abyste se lokty šimrala na uších. Pomalu činky zvedejte k hrudníku. Pak se vraťte do výchozí polohy. Opakujte desetkrát ve dvou sériích.

Rozpažujte podle úhloměru

Vyzbrojte se kilovým závažím. Položte se na zem a ruce ohněte tak, abyste se činkami dotkla ramen. Pomalu zvedejte závaží nahoru, až budou paže v pravém úhlu s tělem. Dlaně směřují k sobě, jako když tleskáte. Pak rozpažujte, dokud v hrudi neucítíte napětí (ruce byste měla mít rovnoběžně s rameny, činky směřují přímo nahoru). Tenhle cvik si střihněte desetkrát ve dvou sériích.

Pohazujte si s míčem

Výchozí poloha zůstává stejná jako u předchozího cvičení, které už jste podnikala a snad ve zdraví přežila. Zásadní změna nastává ve vybavení. Potřebujete asi dvoukilový medicinbal, který seženete ve sportovních potřebách. Držte míč oběma rukama těsně nad hrudníkem. Zvedněte ho tak, abyste měla paže rovné a aby směřovaly kolmo na podlahu. Balon vyhoďte asi patnáct centimetrů vysoko. Až ho chytíte, vraťte ruce do původní polohy a cvik devatenáctkrát zopakujte.

Veďte přímý tah

Zpříma se postavte a do každé ruky popadněte kilové závaží. Paže držte u těla a zvolna je ohýbejte nahoru, dokud se činkami nedotknete ramen. Dávejte si pozor na to, aby dlaně při pohybu směřovaly přímo ke stropu. Pak ruce natáhněte před sebe, aby byly rovnoběžně s podlahou, a znovu je pokrčte. Dejte si dvě série po deseti cvicích.
A nezapomeňte, že i krásná prsa musíte umět prodat! Sebelepší poprsí je k ničemu, když se utopí pod tíhou shrbené postavy a ohnutých zad! Noste se proto hezky vzpříma. A přiznejte si, že doslova zázraky dokáže správně volená podprsenka…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama