Opálená za 15 minut?

20. ledna 2011 v 15:42 | Mrs.Eddie |  Krása.

Opálená za 15 minut?

Z bledulky do bronzova za čtvrt hodiny
Z bledulky do bronzova za čtvrt hodiny
foto: Ondřej Kroutil
Máme pro vás hádanku - za jak dlouho se podle vás můžete proměnit z bledulky na dobronzova opálenou kočku? Jestli tipujete hodiny a dny, jste vedle! Samoopalovací nástřik to zvládne do patnácti minut. Jste zvědavá, jak celá procedura probíhá? Podívejte se, jak jsem ho otestovala na vlastní kůži!

Na nástřik chodí ženy zejména tehdy, čeká-li je nějaká větší akce, party, ples nebo třeba svatba. Co si budeme povídat, většina z nás vypadá s opálením zkrátka lépe a navíc podstatně štíhleji. A tak se snažíme seč nám síly stačí - v létě vyleháváme na slunci (i když víme, že se to nemá), v zimě chodíme do solária (a to už se vůbec nemá!) nebo bojujeme se samoopalovacími krémy a pak na internetu vyhledáváme hesla: "cim odstranit skvrny na rukou". Nástřik je zdravotně nezávadný, rychlý a efektivní. I když jak se dočtete, i on má svá úskalí.

Jak se připravit?

Na proceduru jsem dorazila s odličovadlem v kabelce a plánovala si, jak make-up odstraním až tam. "To je špatně, teď už se ani neodličujte, na tváři by vám zbyly zbytky přípravku. No co se dá dělat, tak to jen otřeme ubrouskem…," překvapila mě Eva Tajčmanová ze salonu Mandala Spa, kam jsem zamířila nástřik otestovat.
Tohle ale bohužel nebyla jediná chyba, které jsem se dopustila. Věděla jsem, že je nutné před aplikací pokožku trochu opeelingovat, ale už mě nenapadlo, že bych se po sprše neměla natírat krémem. Paní Tajčmanová přesně poznala, kde jsem se mazala a která místa jsem naštěstí ošidila. V dekoltu a na krku jsem proto měla barevné nerovnosti, které se ale první sprchou srovnaly. Takže kdybyste vyrazila na nástřik, nezapomeňte na peeling, který by se měl dělat ideálně den předem, a naopak zapomeňte na jakékoli krémy, pleťové vody, ale i na deodorant nebo parfém. Minimálně tři hodiny před nástřikem byste se neměla natírat vůbec ničím.
Nástřik se provádí pomocí pistole
Nástřik se provádí pomocí pistole
foto: Ondřej Kroutil

Jak to probíhá?

Máte zkušenost se samoopalovacími kabinami? Nástřik tlakovou pistolí Air Brush je lepší. Postará se o něj totiž zkušená pracovnice salonu a vy si tak můžete být jistá tím, že budete mít barvu opravdu všude a rovnoměrně. Nástřik vás bude příjemně chladit, po něm se ještě tělo trochu ofouká vzduchem, aby barva rychleji zaschla.
Jak to vidí redakce
Michal Snížek
Ačkoli se v případě opalování chovám většinou jako blázen, do této procedury bych asi nešel. Už jednou jsem chodil po městě s flekatým obličejem, protože jsem si špatně rozetřel samoopalovací krém. Díky za tip, ale nemusím mít všechno ;o)

Pozor na oblečení

Čekala jsem, že se mohu při oblékání trochu ušpinit, ale pravda je, že se těsně po nástřiku ušpiníte hodně. Je to tím, že barva ještě nějakou dobu zasychá a vy tak budete mít ještě několik hodin poté pocit ulepenosti. Proto si vezměte volné tmavší oblečení, na kterém to nebude vidět. Ale nebojte se, fleky vyperete. Při první sprše (ta by měla být až po několika hodinách, po aplikaci nesmíte VŮBEC přijít do styku s vodou, neměla byste si mýt ani ruce) se smyje přebytečná barva, a když se potom utíráte do ručníku, barva už nepouští. V dalších dnech už potom noste, co chcete, i když je jasné, že pokud se potíte, může se vám někde lehký otisk bronzu objevit.
Intenzita barvy se volí podle vaší pleti
Intenzita barvy se volí podle vaší pleti
foto: Ondřej Kroutil
Rozdíl je opravdu vidět
Rozdíl je opravdu vidět
foto: Ondřej Kroutil

Snědá nebo hnědá?

Neexistuje jedna univerzální barva, kterou se stříká. Obvykle si vybíráte ze tří intenzit, dle barvy vaší pleti. Liší se i doba, za jakou se bronz projeví. Jsou nástřiky, kdy odcházíte a zhnědnete až za několik hodin. V salonu Mandala Spa je na výběr dvouhodinový nebo osmihodinový nástřik (dvouhodinový ztmavne do dvou hodin, osmihodinový do osmi). Já vyzkoušela ten osmihodinový a byla po něm hnědá jako nikdy v životě. A do několika hodin barva ještě zintenzivněla. Po sprše, kdy ze mě stékala barva, se ale opálení trošku stáhlo a vypadalo krásně přirozeně. Dokonce se ztratily i skvrnky, které jsem si způsobila vlastní neznalostí. Konečně! Byla jsem nadšená! O takhle krásné barvě se mi vždycky jen zdálo. Žádná nepřirozená oranžová, jak jsem se bála. Snědé pokožky bych si měla užívat 5-10 dnů.

A kolik za nástřik celého těla zaplatíte?
Mandala Spa, Praha 6500 Kč
Maroma, Praha 2490 Kč
Studio Credo, Frýdek-Místek428 Kč
Digital studio Havířov, Ostrava - Vítkovice520 Kč
Perfekt Body, Brno
390 Kč

Na nástřik zajděte ideálně den dva před "dnem D". Uvidíte, že to za výsledný efekt stojí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dorian Dorian | Web | 20. ledna 2011 v 17:45 | Reagovat

tak do toho bych asi nešla.. a pochybuju, že je to zdravotně nezávadné když máš na kůži barvu..

2 nasty-barbie nasty-barbie | Web | 20. ledna 2011 v 20:45 | Reagovat

Já jsem na tom byla - před plesem! A udělala jsem největší chybu svého života. I přes rady a doporučení, jak se na to připravit a jak se "opálení" posléze starat, jsem vypadala jak upatlaná od čokolády. A to nebyl nějaký extra tmavý odstín. z dálky to možná vypadá fajn, ale když ti někdo začne zkoumat póry nebo jen stojí blíž u tebe, tak je to dost vidět....hnus. Přirozené opálení prostě ničím nenahradíš

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama