Co mě zaujalo.

UDG - Hvězdář

25. ledna 2011 v 17:47 | Mrs.Eddie
Krásná písnička..a emotivní video!

Crystal Renn: První modelka boubelka

9. října 2010 v 11:45

Crystal Renn: První modelka boubelka

Crystal Renn je modelka s ženskými tvary
Crystal Renn je modelka s ženskými tvary
foto: showbizz.com
Módní svět konečně bere na vědomí zákaznice, které se místo vychrtlých postav pyšní ženskými křivkami. Na právě probíhajících podzimních přehlídkách se objevuje stále více modelek, které oblékají šaty velikosti 40. Jejich průkopnicí je Američanka Crystal Renn (24). Před lety se málem vyhladověla k smrti. Pak přibrala třicet kilo a… stala se královnou takzvaných "plus size" modelek!

Datum publikace článku

Publikováno: 21. 09. 2010
Patnáctiletá Crystal Renn dostala nabídku, která by potěšila snad všechny dívky v jejím věku. Může se stát modelkou. Má to jen jeden malinkatý háček - musí shodit. A to až třetinu své váhy. Crystal, která nikdy nebyla žádné tintítko, se tak pustila do tvrdé diety. Během prvních dvou měsíců zhubla třináct kilo, ale to bylo pořád málo. Cvičila každý den, když měla zrovna čas, potila se i neuvěřitelných osm hodin. Do dvou let se dostala na "úctyhodných" pětačtyřicet kilo (při své výšce 175 cm!), ale pro svět modelingu stále ještě nebyla ideál!
Její jídelníček byl opravdu odstrašující. K snídani pár lžiček odtučněného jogurtu, k obědu trocha hlávkového salátu s balsamikem a k večeři dietní kola. Ale přestože vážila pětačtyřicet kilo, slýchávala Crystal Renn poznámky o tom, že pořád není dostatečně štíhlá.
Crystal nevěděla, co dál. Ze svého už tak chabého jídelníčku pořád ubírala a ubírala. Nakonec zůstala jen na zelenině. Vypadávaly jí vlasy a neměla energii vůbec na nic. Když jí lidé z branže řekli, že by ještě mohlo jít pár kilo dolů, začala být zoufalá. Vždyť skoro nic nejí! Její život změnila až poznámka její agentky. Ta jí totiž řekla, že nemá jiskru v oku a že na ní vidí, že je smutná. A tehdy to na ni začínající modelka vysypala. Agentka se jí zeptala, jestli neuvažovala o tom, že by se stala "plus size" modelkou. Crystal v té době nevěděla, že je něco takového vůbec možné. Opravdu může být modelkou a jíst?
Crystal se objevila i v kampani Chanel
Crystal se objevila i v kampani Chanel
foto: designscene.com
Za svou ženskou postavu se nestydí
Za svou ženskou postavu se nestydí
foto: roughreview.com
Co je to "plus size"?
Plus size modelky, tedy modelky "nadměrné velikosti", nemusí mít vyloženě nadváhu. Jsou to jen modelky, které nesplňují klasickou velikost nula, která odpovídá zhruba české velikosti 32. Ale stejně tak, jako je nezdravé prezentovat extrémní štíhlost, asi není vhodné ani propagovat obezitu. Crystal Renn přibrala třicet kilo a tím se dostala na velikost 42. Její kariéra plus size modelky mohla odstartovat.
Jak to vidí redakce
Pavla Drlíková
Nedávno jsem se byla v centru Prahy podívat na módní přehlídky v rámci Prague Fashion Weekendu a rozhodně jsem se raději dívala na modelky přirozeně štíhlé než na ty, které byly vychrtlé. Vypadaly totiž jak chodící haluzky, které za chvíli odfoukne z mola vítr. Takže určitě více modelek s velikostí 40 na molech jen uvítám.

Její kniha Hungry se stala světovým bestsellerem

Její kniha Hungry se stala světovým bestsellerem

foto: nationalpost.com

Poté, co se přestala trápit dietami, je úspěšnější

Poté, co se přestala trápit dietami, je úspěšnější

foto: designscene.com

Z velikosti 44 zase trochu zhubla

Z velikosti 44 zase trochu zhubla

foto: glamour.comCrystal konečně prorazila

Je to paradox, ale jakmile Crystal přibrala, měla více práce, než kdy jindy. Až s touto velikostí si jí módní svět všiml. Crystal se objevila na titulkách nejprestižnějších časopisů, stala se tváří spousty značek a dokonce i kráčela po mole na přehlídkách světových návrhářů. Dokonce vydala knihu s přízračným názvem "hungry" neboli hladová. Pro svou kampaň si ji vybral dokonce samotný Karl Lagerfeld, hlavní návrhář značky Chanel. Všichni nad tím kroutili hlavou, Lagerfeld totiž proslul svými výroky typu "nikdo se přece nechce dívat na oplácené modelky". V září 2005 Crystal oslovil Jean Paul Gaultier, aby pro něj nafotila jeho jarně letní kolekci a později se také objevila v kampani Dolce & Gabbana a v kolekci Mango vedle Penélope Cruz. Pro svoji letošní podzimní přehlídku si ji vybrala značka Marks & Spencer.

Propadla hubnutí nanovo?

V poslední době se začínaly objevovat zprávy, že Crystal hubne a hubne. Navíc se objevily fotografie, na kterých byla téměř poloviční! Nakonec se ale ukázalo, že šlo o dost přehnané retušování. Crystal sice během posledních měsíců shodila, ale se svou velikostí je spokojená. Tvrdí, že se cítí skvěle a nerada by, aby někdo úzkostlivě hlídal její postavu. Až dnes začala cvičit, věnuje se hlavně józe a turistice, a také zdravě jíst, i když od doby, co se huntovala dietami, nemohla prý nějaký čas posilovnu a zeleninu ani vidět. Konečně prý našla kompromis mezi tím být modelkou a být zdravá. A její cesta se jí vyplácí - Crystal Renn má dneska v módním světě víc zakázek, než velká část jejích vychrtlých kolegyň.

Pět hodin spánku stačí, tvrdí studie

5. října 2010 v 9:33

Pět hodin spánku stačí, tvrdí studie

Osm, sedm nebo šest? Kolik hodin denně vlastně máme spát? Vědci se nemohou shodnout. Nedávno varovali, že spánek kratší než sedm hodin vede ke zvýšenému riziku srdečních onemocnění a méně než šest hodin spánku denně prý vede k jisté smrti před 65. rokem. Nyní ovšem další studie tvrdí, že ke zdravému životu bohatě stačí spát hodin jen pět.

Pět až šest a půl hodiny spánku denně stačí, tvrdí studie.
Pět až šest a půl hodiny spánku denně stačí, tvrdí studie.


Nová studie, o níž informoval server Daily Telegraph, sledovala 450 žen ve středním a pokročilém věku během 14 let. Ukázalo se, že ženy, které v průběhu této doby naspaly průměrně pět až šest a půl hodiny denně své 65. narozeniny v pořádku přežily.
Narozdíl od jiných studií se tady vědci nespoléhali jen na tvrzení účastníků studie o jejich spánkových návycích, ale použili monitory aktivity na zápěstí.
"Překvapením bylo, že když bylo měření provedeno objektivně, ukázalo se, že po 14 letech bylo naživu nejvíce z těch žen, které spaly mezi pěti a 6,5 hodinami," řekl Daniel Kripke, emeritní profesor psychologie University of California.
Profesor Kripke řekl, že tato studie by mohla rozptýlit obavy lidí, kteří se báli, že toho v životě nenaspali dost a hrozí jim úmrtí před 65. rokem. "Ženy, které spaly alespoň pět až šest a půl hodiny denně, se nemají čeho obávat, neboť tento rozsah je evidentně v souladu s dlouhým životem," řekl.
Závěry studie byly publikovány v časopise Sleep Medicine.

Zdroj: noviky.cz

Vysokoškolačka jí každých 15minu, ale váží jen 25kg.

2. října 2010 v 17:31
Jednadvacetiletá Američanka Lizzie Velasquezová váží pouhých 25 kilogramů a má takřka nulovou hodnotu tuku v těle. Ačkoliv by se to tak mohlo na první pohled jevit, není anorektička. Jídla si dopřává každých 15 minut, její zdravotní stav to totiž vyžaduje. Na světě jsou známé pouze tři obdobné případy této choroby a lékaři netuší, jak s ní bojovat.

Studentka Texas State University nemůže přibrat, ačkoliv jí až 60krát denně. Za den spořádá 5000 až 8000 kalorií, ale její váha se nikdy nevyšplhala ani na 28 kilogramů.
↓cč
 
 

Reklama