Krása.

Opálená za 15 minut?

20. ledna 2011 v 15:42 | Mrs.Eddie

Opálená za 15 minut?

Z bledulky do bronzova za čtvrt hodiny
Z bledulky do bronzova za čtvrt hodiny
foto: Ondřej Kroutil
Máme pro vás hádanku - za jak dlouho se podle vás můžete proměnit z bledulky na dobronzova opálenou kočku? Jestli tipujete hodiny a dny, jste vedle! Samoopalovací nástřik to zvládne do patnácti minut. Jste zvědavá, jak celá procedura probíhá? Podívejte se, jak jsem ho otestovala na vlastní kůži!

Na nástřik chodí ženy zejména tehdy, čeká-li je nějaká větší akce, party, ples nebo třeba svatba. Co si budeme povídat, většina z nás vypadá s opálením zkrátka lépe a navíc podstatně štíhleji. A tak se snažíme seč nám síly stačí - v létě vyleháváme na slunci (i když víme, že se to nemá), v zimě chodíme do solária (a to už se vůbec nemá!) nebo bojujeme se samoopalovacími krémy a pak na internetu vyhledáváme hesla: "cim odstranit skvrny na rukou". Nástřik je zdravotně nezávadný, rychlý a efektivní. I když jak se dočtete, i on má svá úskalí.

Jak se připravit?

Na proceduru jsem dorazila s odličovadlem v kabelce a plánovala si, jak make-up odstraním až tam. "To je špatně, teď už se ani neodličujte, na tváři by vám zbyly zbytky přípravku. No co se dá dělat, tak to jen otřeme ubrouskem…," překvapila mě Eva Tajčmanová ze salonu Mandala Spa, kam jsem zamířila nástřik otestovat.
Tohle ale bohužel nebyla jediná chyba, které jsem se dopustila. Věděla jsem, že je nutné před aplikací pokožku trochu opeelingovat, ale už mě nenapadlo, že bych se po sprše neměla natírat krémem. Paní Tajčmanová přesně poznala, kde jsem se mazala a která místa jsem naštěstí ošidila. V dekoltu a na krku jsem proto měla barevné nerovnosti, které se ale první sprchou srovnaly. Takže kdybyste vyrazila na nástřik, nezapomeňte na peeling, který by se měl dělat ideálně den předem, a naopak zapomeňte na jakékoli krémy, pleťové vody, ale i na deodorant nebo parfém. Minimálně tři hodiny před nástřikem byste se neměla natírat vůbec ničím.
Nástřik se provádí pomocí pistole
Nástřik se provádí pomocí pistole
foto: Ondřej Kroutil

Jak to probíhá?

Máte zkušenost se samoopalovacími kabinami? Nástřik tlakovou pistolí Air Brush je lepší. Postará se o něj totiž zkušená pracovnice salonu a vy si tak můžete být jistá tím, že budete mít barvu opravdu všude a rovnoměrně. Nástřik vás bude příjemně chladit, po něm se ještě tělo trochu ofouká vzduchem, aby barva rychleji zaschla.
Jak to vidí redakce
Michal Snížek
Ačkoli se v případě opalování chovám většinou jako blázen, do této procedury bych asi nešel. Už jednou jsem chodil po městě s flekatým obličejem, protože jsem si špatně rozetřel samoopalovací krém. Díky za tip, ale nemusím mít všechno ;o)

Pozor na oblečení

Čekala jsem, že se mohu při oblékání trochu ušpinit, ale pravda je, že se těsně po nástřiku ušpiníte hodně. Je to tím, že barva ještě nějakou dobu zasychá a vy tak budete mít ještě několik hodin poté pocit ulepenosti. Proto si vezměte volné tmavší oblečení, na kterém to nebude vidět. Ale nebojte se, fleky vyperete. Při první sprše (ta by měla být až po několika hodinách, po aplikaci nesmíte VŮBEC přijít do styku s vodou, neměla byste si mýt ani ruce) se smyje přebytečná barva, a když se potom utíráte do ručníku, barva už nepouští. V dalších dnech už potom noste, co chcete, i když je jasné, že pokud se potíte, může se vám někde lehký otisk bronzu objevit.
Intenzita barvy se volí podle vaší pleti
Intenzita barvy se volí podle vaší pleti
foto: Ondřej Kroutil
Rozdíl je opravdu vidět
Rozdíl je opravdu vidět
foto: Ondřej Kroutil

Snědá nebo hnědá?

Neexistuje jedna univerzální barva, kterou se stříká. Obvykle si vybíráte ze tří intenzit, dle barvy vaší pleti. Liší se i doba, za jakou se bronz projeví. Jsou nástřiky, kdy odcházíte a zhnědnete až za několik hodin. V salonu Mandala Spa je na výběr dvouhodinový nebo osmihodinový nástřik (dvouhodinový ztmavne do dvou hodin, osmihodinový do osmi). Já vyzkoušela ten osmihodinový a byla po něm hnědá jako nikdy v životě. A do několika hodin barva ještě zintenzivněla. Po sprše, kdy ze mě stékala barva, se ale opálení trošku stáhlo a vypadalo krásně přirozeně. Dokonce se ztratily i skvrnky, které jsem si způsobila vlastní neznalostí. Konečně! Byla jsem nadšená! O takhle krásné barvě se mi vždycky jen zdálo. Žádná nepřirozená oranžová, jak jsem se bála. Snědé pokožky bych si měla užívat 5-10 dnů.

A kolik za nástřik celého těla zaplatíte?
Mandala Spa, Praha 6500 Kč
Maroma, Praha 2490 Kč
Studio Credo, Frýdek-Místek428 Kč
Digital studio Havířov, Ostrava - Vítkovice520 Kč
Perfekt Body, Brno
390 Kč

Na nástřik zajděte ideálně den dva před "dnem D". Uvidíte, že to za výsledný efekt stojí!

10 zázračným přípravků na vlasy

16. ledna 2011 v 15:45 | Mrs.Eddie

10 zázračných přípravků na vlasy

Krásné vlasy nejsou jen darem přírody
Krásné vlasy nejsou jen darem přírody
foto: Thinkstock
Také pořád sháníte zázračné přípravky, které by srovnaly vaše vlasy "do latě"? Už nemusíte! Vypátrali jsme pro vás desítku těch nejúčinnějších vlasových produktů! A co je na tom nejlepší? Všechny tyhle věcičky jsou dávno prověřené početnými zástupy žen. Stanete se dalšími příznivkyněmi i vy?

Nejlepší jídla pro krásnou pleť

14. října 2010 v 20:44 | Mrs.Eddie

Nejlepší jídla pro krásnou pleť

Pokud nemáte štěstí na dokonalou pleť, můžete jí výrazně pomoci svým jídelníčkem. Čtěte, jaká jídla prokáží vaší pleti tu nejlepší službu.

1. Avokádo


Není možné bavit se o jídlech, která prospívají pleti, a nezmínit se o avokádu. Toto krémové zelené ovoce překypuje esenciálními oleji a komplexem vitamínů B, které poskytují pokožce výživu zvenčí i zvnitřku. Niacin (vitamín B3) je pro zdravou kůži extrémně důležitý a velké množství se ho nachází právě v avokádu. Jedno avokádo pokryje třetinu doporučované denní spotřeby niacinu, uvádí magazín Life Script.

2. Mango


Mango dodá vaší pleti víc než osmdesát procent denní spotřeby vitamínu A, a proto je pro ni skutečným požehnáním. Vitamín A dokáže obnovovat a "opravovat" kožní buňky a jeho nedostatek se projeví jako suchá, šupinatá kůže. Navíc se jedná o antioxidant, který bojuje s volnými radikály poškozujícími kůži, které mohou být příčinou jejího předčasného stárnutí. Kromě toho toto ovoce obsahuje jen sedmdesát kalorií v jedné porci, takže kromě pleti bude užitečné i vaší postavě.

3. Mandle


Mandle jsou naprosto úžasnou potravinou, která prokáže vaší pokožce velkou službu. Jedna porce pokryje až padesát procent denní dávky vitamínu E. Oleje obsažené v mandlích zvlhčují suchou pokožku, antioxidanty pro změnu chrání kůži proti poškození a předčasnému stárnutí.

4. Cottage sýr


Mléčné výrobky nejsou dobré jen pro vaše kosti ale také pro vaší tvář. Cottage sýr má však kromě kalcia navíc ještě selen. V kombinaci s vitamínem E tvoří tento minerál nedostižné duo v boji proti volným radikálům.

5. Ústřice


Ať už mají afrodisiakální účinky nebo nikoli, do ústřic se vaše pleť stoprocentně zamiluje. Jsou bohatým zdrojem zinku a tak vám mohou pomoci v boji proti akné. Zinek totiž hraje důležitou roli v produkci mazu a jeho deficit může souviset právě s výskytem akné. Zinek vaši pleť navíc nejen vyčistí, ale pomůže také její elasticitě.

6. Pečené brambory


Nemluvíme samozřejmě o mastných připálených hranolcích, ale o skutečně pečených bramborech. Jedna pečená brambora dodá pleti tři čtvrtiny její denní dávky mědi. Zinek, vitamín C a další minerály obsažené v bramborech podporují elasticitu pleti. Naopak nedostatek mědi v jídelníčku může negativně ovlivnit regenerační schopnosti kůže a hojení ran.

7. Houby


Houby obsahují riboflavin a další vitamíny B, které jsou důležité pro pleť. Riboflavin (vitamín B2) pomáhá obnově pokožky a navíc má kladný vliv i na kůži postiženou akné.
Autor: - Tereza Málková -
 
 

Reklama